Zarezerwuj

Atrakcje okolicy

Nasza nieruchomość położona jest w bliskiej odległości od różnorakich atrakcji turystycznych naszego regionu. Z naszego ośrodka można dojść do plaży nad zalewem na piechotę (około 700 m). W odległości 200 m znajduje się pomost „Szuwarek”. Na pomoście można łapać ryby albo delektować się niesamowitymi zachodami słońca na tle zatoki i Dziwnowa.
Z kolei plaża nadmorska w Dziwnówku rzadko jest przepełniona, dojście do Dziwnówka zapewnia bezpieczna nowa aleja spacerowo-rowerowa biegnąca wzdłuż głównej drogi. Aleja jest oświetlona i oddzielona pasem zieleni od szosy. Można do plaży dojść spacerem lub korzystać z rowerów. Zejście na plażę w Dziwnówku przystosowane jest do wózków. Woda w okolicy Dziwnówka i Dziwnowa jest zawsze najcieplejsza nad wybrzeżem zachodnipomorskim. Sam Dziwnówek to mała, spokojna miejscowość nadmorska z pięknym deptakiem. Jest sporo dobrej gastronomii i atrakcji dla dzieci.

W Dziwnówku działa również szkoła wind i kitesurfing-u oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego (wszystko od strony zalewu Wrzosowskiego) link do szkółki AR-SPORT. Obok szkółki jest boisko do rozkładania sprzętu. Akwen do pływania jest płytki. Bardziej zaawansowani żeglarze mogą wybrać pływanie po Bałtyku. W Dziwnowie (Przymorze i Słoneczna) i Dziwnówku (1-go Maja) znajdują się wejścia pozwalające na łatwe dostarczenie sprzętu na plażę.

W Kamieniu Pomorskim znajduje się jedna z najstarszych Katedr w Polsce i inne zabytki m.in. Baszta.  Od kilku lat to, też ważny ośrodek żeglarski (w 2011 roku otwarto nową marinę z molo). Na wycieczkę do Kamienia Pomorskiego z Dziwnowa i Międzywodzia można wybrać się statkiem, a w trakcie rejsu podziwiać Zalew Kamieński i unikalną przyrodę. W Kamieniu Pomorskim przy marinie można wypożyczyć kajaki oraz motorówki link do Mariny Kamień.

W sąsiedztwie naszej nieruchomości znajduje się mała stadnina koni.  W pobliżu przebiegają liczne ścieżki rowerowe m.in. do Dziwnówka i Kamienia Pomorskiego. W 2010r. oddano do użytku nowy ogólnodostępny pomost rekreacyjny nad zalewem w odległości około 200 m od naszej nieruchomości. Plaża nad zalewem usytuowana jest około 700 m od nas, można dojść drogą wiejską pięknie przebiegającą wzdłuż łąk i szuwar. Plaża ta jest dość popularna wśród miłośników wind i kite-surfing-u z racji rozległego terenu wokół, który umożliwia rozłożenie sprzętu oraz łagodnego, prawie płaskiego wejścia do wody. Z plaży korzystają również turyści (również rodziny z małymi dziećmi) gdyż zalew w tym miejscu jest bardzo płytki a woda ciepła. Posiadamy również specjalny wózek na sprzęt windsurfingowy. Na naszym wyposażeniu jest również żaglówka Optymist (trochę przechodzona ale da się pływać :-)).

We Wrzosowie usytuowana jest jedna z większych atrakcji turystycznych regionu, nowo otwarty Bałtycki Park Dinozaurów, położony na drodze do Kamienia Pomorskiego.

Dziwnowie, największym kurorcie tego regionu jest wiele atrakcji m.in. słynny most zwodzony, otwierany kilka razy w ciągu dnia, promenada usytuowana na wydmie, ujście rzeki Dziwna do morza. W porcie rybackim w Dziwnowie można kupić codziennie rano świeżą rybę prosto z kutra. Znajduje się tutaj również marina po zachodniej stronie rzeki. Wędkarzy ucieszy duża ilość zróżnicowanych akwenów wodnych stwarzających idealne warunki do wędkowania. Wędkować można w wodach Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwny, jeziora Martwa Dziwna (popularne „Jeziorko”) oraz Bałtyku. Zezwolenie na wędkowanie można uzyskać w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Dziwnowie. W sierpniu odbywa się w Dziwnowie znany na całą Polskę Festiwal Gwiazd Sportu a cały sezon odbywają się liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Zobacz: Web kamera w Dziwnowie.   Web kamera Marina Dziwnów

W bliskiej odległości od Wrzosowa jest również Trzęsacz z ruinami kościoła na klifie, replika krzyża z Giewontu w Pustkowiu, latarnia morska w Niechorzu, kolejka wąskotorowa w Rewalu i Niechorzu. Te wszystkie atrakcje dostępne są w ramach wycieczek rowerowych.

Samochodem można zwiedzić Międzyzdroje (30 km) gdzie jest molo 400 m – jedno z największych nad Bałtykiem, z którego odpływają stateczki np. do kurortów niemieckich, znana na całą Polskę promenada gwiazd, rezerwat żubrów i Festiwal Gwiazd. Można również zwiedzić Świnoujście (50 km) (przeprawa promowa, port, fort na wydmach, dzielnica uzdrowiskowa) i oraz niemieckie miejscowości . W Świnoujściu można przespacerować się plażą i przekroczyć „niewidzialną” granicę z RFN . Pole golfowe w Kołczewie 15 km.

Wolin położony około 30 km od Wrzosowa to również ciekawe miasto historii. Skansen Wikingów, katedra i muzeum pozwalają na ciekawą podróż w czasie i poznanie historii tych ziem. Na początku sierpnia Wolin staje się stolicą Wikingów. Każdy może na własne oczy zobaczyć, jak wyglądało życie w zamierzchłych czasach. Wolin to również jedno z popularnych miejsc do uprawiania wind i kite-surfingu. Plaża nad zalewem jest bardzo licznie odwiedzana przez amatorów tych sportów, ze względu na bardzo dobre warunki wietrzne i szeroki akwen. Web kam w Wolinie.

Facebook